Inkluze v Praze. „Speciální školy je třeba zachovat“

pátek 12. ledna 2018 ·

V hlavním městě je 13 562 dětí a žáků se zdravotním znevýhodněním. Z nich se 8206 učí v běžných třídách s ostatními dětmi. Ostatní navštěvují speciální třídy. V mateřských, základních a středních školách je dohromady 690 autistů, 1263 dětí s poruchami řeči, 1327 dětí s mentálním postižením a 7774 dětí a žáků se závažnou vývojovou poruchou. Vyplývá to z materiálu, kterým se včera zabýval školský výbor pražského zastupitelstva. Informuje Echo24.cz.


Irena Ropková (praha.eu)
Ve školách je řada dětí, které jsou kvůli zdravotnímu znevýhodnění obtížně zvladatelné. „Speciální školy je třeba v Praze zachovat. Já můžu deklarovat, že žádné rušit nebudeme, protože si myslím, že ne všechny ty děti do těch základních škol běžných patří,“ řekla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD).

Školský odbor pražského magistrátu zaznamenal od září 2016 růst žádostí o financování podpůrných opatření. Podle ředitelky odboru Lenky Němcové je to tím, že je finanční podpora deklarována v zákoně. „Od září 2016 základní školy začaly vyvíjet zcela logicky velký tlak na rodiče, aby došli do poradenského zařízení a získali z poradny nebo z SPC (speciálně pedagogické centrum) papír pro to dítě, protože teď na něj dostanou ty peníze,“ řekla Němcová. Tyto děti podle ní do běžných škol chodily i dříve, ale nebyly uvedené v tabulkách.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.