Diskuse: Informatika, roboti a informatické myšlení ve škole? 8. února 2018

úterý 30. ledna 2018 ·

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání zve zájemce k diskusi a představení vize nového obsahu výuky informatiky a informatického myšlení od MŠ po SŠ.


Komu je setkání určeno?

• Členové DigiKoalice, učitelé MŠ, ZŠ, SŠ, lektoři počítačových dovedností dětí a mládeže, ředitelé škol, firemní sektor nabízející spolupráci při implementaci inovací v digitálním vzdělávání, rodiče.

Jaký je cíl akce?

• NÚV představí v rámci opatření Strategie digitálního vzdělávání pracovní návrhy pro variantní návrhy aktualizace Rámcových vzdělávacích programů v oblasti ICT a (nové) informatiky - (pracovní verze dokumentů online).
• Účastníci akce budou mít možnost diskutovat a sdílet zkušenosti s rozvojem informatického myšlení u žáků na školách, proběhne také diskuse o možné spolupráci ve výuce informatiky s jinými předměty.

Rámcový program:

• Návrhy pro variantní návrhy aktualizace Rámcových vzdělávacích programů v oblasti ICT a (nové) informatiky (NÚV)
• Projekty OP VVV na budování kapacit metodické podpory školám.
• Diskuse s aktivním zapojením škol, které se výuce informatického myšlení, programování a řešení problémů s pomocí digitálních technologií již věnují

Další informace a možnost registrace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.