České školství je nemocné, inkluze a kariérní řád dopadly tak, jak dopadnout musely, říká Tomáš Trnka

čtvrtek 18. ledna 2018 ·

Ministři se nevěnovali školství tak, jak by měli, bez koncepce jsou frustrovaní rodiče, žáci i učitelé, tvrdí v rozhovoru pro DVTV zakladatel sítě soukromých škol Tomáš Trnka. Tuzemské školství podle něj vypadá jako za Marie Terezie a vůbec nereflektuje změny ve společnosti. V rámcovém vzdělávacím programu si musíte najít prostor pro to, abyste mohl vyučovat tak, jak si to žádá rok 2018, říká.Rozhovor je ke stažení zde

5 komentářů:

laimes28 řekl(a)...
18. ledna 2018 18:34  

Pane Komárku,nepřipadá vám zvláštní,že tu nikdo na České škole již není?

Michal Komárek řekl(a)...
18. ledna 2018 18:57  

laimes28

Na rozdíl od Vás znám data o sledovanosti ČŠ, takže mohu konstatovat, že tu je mnoho lidí :-). Výkyvy v diskusi nejsou v tomto ohledu zásadní. Některé diskuse jsou důležité, zajímavé, inspirativní..., jiné nikoli. Věřím, že ty první se na ČŠ budou objevovat i nadále. Hezký večer!

Romana Howe řekl(a)...
18. ledna 2018 23:02  

české školství je nemocné, protože společnost se není schopna podívat na skutečný význam vzdělání, kéž bychom se uměli zamyslet, jako v tomto dokumentu:

https://www.youtube.com/watch?v=qRJ1hgN7uAU

Petr Pelikán řekl(a)...
19. ledna 2018 4:59  

Principy popsané v dokumentu (Roman Howe) jsou známé tisíce let, popsány byly již naším učitelem národů. Jen si nejsem jist, co tedy ve Finsku do těch hlav těmito metodami cpou?
K otázce mě inspiroval velice dlouhý přehled světových matematiků, fyziků a dalších přírodovědců finského původu...

Tajný Učitel řekl(a)...
19. ledna 2018 7:55  

Na rozdíl od velice dlouhého seznamu českých světových matematiků, fyziků a dalších přírodovědců.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.