Vláda schválila rozpočet, počítá i se 3 miliardami navíc pro vysoké školy

pondělí 25. září 2017 ·

Stát bude příští rok hospodařit se schodkem 50 miliard korun. Návrh rozpočtu dnes schválila vláda, řekla novinářům ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Rozpočet, který bude schvalovat Sněmovna vzešlá z říjnových voleb, počítá s růstem platů ve veřejné správě i se zvýšením rozpočtu vysokých škol o tři miliardy korun. Informuje ČTK.

Na navýšení platů ve veřejné sféře o deset procent, u učitelů v regionálním školství o 15 procent k 1. listopadu a valorizaci průměrných důchodů o 475 korun měsíčně už se koalice shodla dříve. Dnes se pak předsednictvo vlády shodlo, že vysoké školy dostanou tři miliardy korun navíc.

Další informace naleznete zde a zde

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
25. září 2017 v 14:42  

Vláda schválila 5% dudlík ožebračovaným učitelům (15 % učitelům - 10% všem = 5% dudlík). Tímto tempem se ani k pro učitele ponižujícímu 130% navýšení učitelských platů do roku 2020 nedojde. Čacké "betlémskékapelní" odbory jsou spokojeny a odvolaly stávkovou pohotovost...

Jakže se nazýval ten zvláštní způsob boje s korupcí našich předků, kvůli kterému zrádní konšelé někdy zasedávali radši ve sklepě? :)))

J.Týř

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.