Tomáš Feřtek: Haló, je tu ještě někdo, kdo nechce přidat učitelům?

pátek 8. září 2017 ·

„Pro veřejnost není snad otravnější téma než zvyšování platu učitelů. Poslouchá stejné řeči víc než pětadvacet let. Jenže za tu dobu se učitelské platy posunuly minimálně, od absurdních po mizerné. A pokud se budeme pořád bavit jen o tom, jestli aktuální zvýšení bude osm procent nebo deset, zda patnáct lze zvládnout příští rok… nikam se neposuneme,“ píše Tomáš Feřtek v komentáři pro server Respekt.cz.

Feřtek pokračuje:


Tady se bavíme opravdu o desítkách miliard, které je třeba v nebližších letech do vzdělávání přidat - a hlavně počítat s tím, že tuto sumu musíme ve veřejných rozpočtech rezervovat dlouhodobě a že částka dál poroste, protože vzdělávací systém opravdu čeká razantní proměna a nedá se jí vyhnout. Otázka, kde na to vezmeme, je zcela legitimní. A máme chtít odpověď. Včetně přiznání, že se zvýšení státního dluhu nevyhneme.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.