Školské odbory budou reagovat na jednání koalice o platech

úterý 5. září 2017 ·

Školské odbory se dnes vyjádří k jednání vládní koalice o zvýšení platů učitelů. Členové vlády v pondělí k rozhodnutí nedospěli, v diskusi budou pokračovat za týden. Šéf odborů František Dobšík minulý pátek řekl, že je připraven vyhlásit stávkovou pohotovost, pokud koaliční rada nevyhoví jejich požadavkům. Odboráři trvají na zvýšení platů učitelů o 15 procent a platů nepedagogických pracovníků o deset procent, a to od listopadu. Dohromady požadují 13 miliard korun navíc. Informuje ČTK.Podle ministra financí Ivana Pilného (ANO) požadavky ve školství převyšují možnosti rozpočtu. V návrhu na příští rok vyčlenil na růst platů v celém veřejném sektoru 12 miliard korun. Zvyšovat již schválený padesátimiliardový schodek rozpočtu žádná z koaličních stran nechce. Všechny tři ale zvýšení platů ve školství podporují. Peníze na platy by podle nich mohly jít nejpravděpodobněji z nevyčerpaných rezerv ministerstev a také z peněz, které do rozpočtu proudí díky úspěšnému vývoji ekonomiky. Koalice v pondělí vyzvala odboráře ke klidu a dialogu.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
5. září 2017 v 8:27  

KLídek mají naše čacké odbory moc rády.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
5. září 2017 v 11:30  

Překvapili.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.