Veronika Valíková: Vera a Madaléna – dvě slohové práce přehodnoceny!

pondělí 14. srpna 2017 ·

V červnu jsme s Lenkou Dohnalovou (s přispěním dalších kolegyň a kolegy) za Společnost učitelů českého jazyka a literatury (SUČJL) publikovaly na České škole dvě maturitní slohové práce, které byly podle nás podhodnoceny o 6 – 9 bodů. Přiložily jsme hodnocení Cermatu a podrobné hodnocení několika češtinářů. Obě studentky už dostaly opravené hodnocení – Madaléna se z 18 b (horší 3) vyhoupla na 24 b (2), Vera má místo 20 b (3) 27 b (1).


Veronika Valíková (archiv autorky)
Kolem obou prací se na ČŠ rozběhla dlouhá a vášnivá diskuse, do níž se zapojili češtináři i nečeštináři. I proto mě těší, že obě studentky nakonec dostaly známku, kterou jsme my a námi oslovení češtináři navrhovali (a v zásadě ji navrhovali i kolegové Soukal a Stanzel z AČ).

Nemám zatím v ruce podrobný formulář k oběma pracím, v září se k tématu ještě vrátím.

Máme z nových výsledků velkou radost.Všem čtenářům ČŠ přeji krásný zbytek prázdnin z moře u italské Agropoli.

2 komentářů:

Q. E. D. řekl(a)...
14. srpna 2017 v 18:02  

Já se trochu zasním…

Vidím maturující žákyni oboru kuchař, která měla upéct dort, leč upekla kuře. Přesto si vyřvala více bodů.

Vidím lékaře, který místo ledviny odoperoval plíci. Ale postih ho za to nečeká, protože orgán jako orgán.

Jen houšť a větší kapky!

Ygrain řekl(a)...
14. srpna 2017 v 19:22  

Q.E.D., chápu sice vaše obavy, ale tohle opravdu nebyl ten případ. Centrální hodnotitel ujel, kyselo mu zřejmě přišlo moc kyselý.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.