Jana Havligerová: Rozpočtovou bitvu mohou prohrát učitelé

úterý 29. srpna 2017 ·

„Platový ohňostroj, který Sobotkova vláda odpálila zhruba před půl rokem -povzbuzena příznivými rozpočtovými čísly za letošní rok, optimistickými výhledy ekonomiky, a hlavně konáním parlamentních voleb -se může zvrhnout v pořádný požár. První pokus udusit oheň v zárodku má na kontě ministr Pilný. Podle něho v rozpočtu peníze na zvyšování platů nejsou ani teď, a nebudou ani napřesrok,“ píše Jana Havligerová v komentáři pro E15.

Havligerová uzavírá:


Boj o rozpočet je pochopitelně vyhrocen kvůli sněmovním volbám. Tristní ale je, že se jeho obětí lehce mohou stát učitelé. Slib patnáctiprocentního zvýšení jejich platů je momentálně nejkontroverznější a má nejdále k naplnění.


Dluh státu vůči školství je přitom očividný. Pro srovnání s jinými unijními zeměmi si stačí vzít k ruce třeba statistiky OECD. Česko se nemá čím chlubit.


Nejde přitom jen o platy, ale také o vybavení škol nebo počet žáků na kantora.


Celý text naleznete v dnešním vydání E15

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.