Informace o odebrání schvalovací doložky MŠMT

čtvrtek 17. srpna 2017 ·

Dne 28. července 2017 byla odebrána schvalovací doložka MŠMT č.j. MSMT-8477/2014 ze dne 11. března 2014 učebnici „Rozmanitost přírody pro 4. ročník, 1. díl“ nakladatelství ALTER, s.r.o. (ISBN 978-80-7245-200-2). Důvodem je nesprávný text týkající se otrávených návnad, který je v rozporu s platnou legislativou České republiky.

Jedná se o text na str. 41 této učebnice: „Zvlášť škodlivé jsou vrány šedivky, a proto mohou myslivci v boji proti nim používat otrávená vejce“. MŠMT doporučuje pedagogickým pracovníkům, kteří používají tuto učebnici, aby závadný text nepoužívali k výuce a žáky o jeho závadnosti informovali.


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.