Hovězí závitky a dezert bez mouky. Nejlepší školní oběd připravili v Černčicích

sobota 26. srpna 2017 ·

Nejlepší školní oběd pro letošní rok uvařila jídelna Základní a mateřské školy Petrohrad ze severočeských Černčic. Porota složená z odborníků na výživu, kuchařů, lékařů i dětí ocenila menu složené z jarní zeleninové polévky s bramborem, hovězích závitků s řapíkatým celerem a mrkví a tvarohovým dezertem s lesní ovocnou směsí bez mouky. Soutěž se letos konala poosmé a tentokrát se zaměřila na přípravu oběda, který měl být moderní, zdravý a také chutný. Informuje ČTK.Každý ročník této soutěže školních jídelen má jiné téma. Zatímco loni museli kuchaři a kuchařky uvařit bezmasé menu, letošní ročník nesl název Zdraví na talíři, které všem chutná. Důraz se kladl na přípravu jídel s méně cukru, méně solí a se správným výběrem tuků. Jednotlivé složky pokrmu se měly vhodně doplňovat, jejich nepostradatelnou součástí měly být ovoce a zelenina, čerstvé suroviny a lokální výrobky. V neposlední řadě bylo důležité, aby to byly pokrmy oblíbené dětskými strávníky.


Trend zdravé výživy se ve školách snaží podporovat i ministerstvo školství. Na tuto tématiku upozornilo zejména vydáním takzvané pamlskové vyhlášky, která začala platit letos v lednu a zakázala ve školních bufetech a automatech prodej nezdravých potravin a nápojů. Vyhlášku s parametry pro povolený sortiment kritizovala řada potravinářů i někteří ředitelé škol. Podle nich její požadavky nesplňuje většina běžných potravin.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
26. srpna 2017 v 14:56  
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.