Zájemn o gymnázia po dlouhých letech růstu klesl. Důvodem je zřejmě povinná maturita z matematiky

pondělí 31. července 2017 ·

Zájemci o maturitní studium ve Zlínském kraji stále ještě mají na výběr z téměř desítky oborů včetně gymnázií, kde zájemce zřejmě odradila povinná maturita z matematiky. Naopak učební obory se naplnily rychleji než dřív. Informuje MF DNES.

Petr Gazdík (psp.cz)
Letošní přijímačky tak možná v kraji změní počty míst na středních školách. Přijít o ně mohou tam, kde nemají dostatek studentů ani po druhém a třetím kole. „Musíme se na to podívat, ale jednou z možností určitě je omezení počtu tříd. Třeba na Uherskohradišťsku je opravdu velká hustota gymnázií,“ reagoval krajský radní odpovědný za školství Petr Gazdík.

Tento typ škol v celé zemi letos poprvé po mnoha letech růstu zaznamenal stagnaci nebo pokles počtu přihlášených.

„Letošní rok je v tomto skutečně výjimečný, ředitelé to vesměs přičítají povinné maturitě z matematiky,“ potvrdil Gazdík. Ta se bude poprvé skládat za čtyři roky a nastávající prváci jsou tedy první na řadě. Týkat se ale bude jen gymnázií a vysvětlovala by tedy pokles zájmu o všeobecné vzdělání.


Celý text naleznete zde


7 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
31. července 2017 9:26  

Hurá. Sociální inženýrství přece jen funguje. Co takhle ještě přihodit povinnou maturitu z chemie a němčiny? To bude teprve slast.

Tajný Učitel řekl(a)...
31. července 2017 9:30  

Dělat z chytrých ještě chytřejší, to šlo. Radost učit. Méně práce, stejné peníze.

Radomír Palát řekl(a)...
31. července 2017 10:06  

spojení "zřejmě" a "radní pro školství" - má smysl to číst?

BP řekl(a)...
31. července 2017 10:09  

Nebude pokles zájmu způsoben spíš poklesem počtu vycházejících žáků devátých tříd?

Radomír Palát řekl(a)...
31. července 2017 10:10  

BP - podle mě ano, ale radní by snad měl mít podložené informace, to "zřejmě" mě fascinuje...Možná se to hodí politikům před volbami k tažení proti té matematice...

poste.restante řekl(a)...
31. července 2017 15:15  

Zájemn o gymnázia po dlouhých letech růstu klesl.
No a? To je špatně, nebo dobře?

Fanda Moudry řekl(a)...
31. července 2017 18:18  

Student SŠ musí ovládat aspoň "počty", protože velká část maturitní zkoušky nebyla o matematice, ale o počtech.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.