V Plzni začala velká letní škola jazyků

středa 12. července 2017 ·

Přes 400 účastníků z 20 zemí nastoupilo v pondělí 10. července na 28. Mezinárodní letní jazykovou školu na Západočeské univerzitě (ZČU) v Plzni. Více než osmina letos zúčastněných studentů je z ciziny, z toho je 23 stipendistů dotovaných ministerstvem školství. V současnosti na škole učí celkem 49 lektorů, z toho 19 ze zahraničí. Informuje ČTK.


Pavla Matoušková (facebook.com)
Na angličtinu všech úrovní se přihlásilo 327 účastníků, na češtinu pro cizince 39 a na němčinu 37 účastníků. Výuka je třítýdenní, dvoutýdenní a týdenní, dále odpolední i specifická, například obchodní angličtina nebo právní komparativní studia. Velký zájem je o kurzy pro děti od šesti let a pro teenagery do 15 let, kam se přihlásila stovka dětí.

Škola měla rekordní účast v roce 2007, kdy se na ni přihlásilo téměř 900 lidí. „Poté nastal pokles, který je zřejmě daný konkurencí dalších letních jazykových škol, které byly otevřené v průběhu posledních let,” poznamenala koordinátorka akce Pavla Matoušková. Dalším důvodem je také vyšší dostupnost jazykových kurzů v cizině, jejichž ceny se snižují.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.