18:51: Poslanci zamítli kariérní řád. Pro původní návrh hlasovalo 39 poslanců

středa 12. července 2017 ·

Poslanecká sněmovna právě zamítla návrh novely zákona, která měla zavést kariérní řád. Pro senátní verzi hlasoval jen jeden ze 131 přítomných poslanců, proti jich bylo 99. Sněmovní verzi podpořilo 39 ze 134 hlasujících, proti jich bylo 55.

Pro senátní verzi hlasoval Petr Gazdík (TOP09 a Starostové). Pro původní sněmovní návrh hlasovalo 33 poslanců ČSSD, 2 poslanci ANO, 1 poslanec TOP09, 2 poslanci KDU-ČSL a jedna nezařazená poslankyně.

Od podpory původního koaličního návrhu odstoupili poslanci ANO i KDU-ČSL. Poslankyně ANO Ivana Dobešová v rozpravě řekla: "Kariérní řád není to, co ministerstvo říká, že je." Podle ní zákon učitele "žene klackem do ráje, který ale nechtějí".Informace o hlasování naleznete zde a zde
Zvukový záznam z jednání naleznete zde
Stenozáznam jednání naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.