Malé obce se školami získají dotace na tělocvičny a hřiště. Do přípravy projektu se ale musí zapojit i děti

neděle 18. června 2017 ·

Malé obce do 3000 obyvatel, které mají školu, mohou získat dotaci na tělocvičnu nebo sportovní hřiště. Žádosti mohou podávat na ministerstvo pro místní rozvoj. Podmínkou je, že nové sportoviště musí škola využívat pro hodiny tělesné výchovy. Pokud bude k dispozici i ostatním lidem, musí být zdarma. Informuje Český rozhlas.


Karla Šlechtová (vlada.cz)
Obce mohou získat od půl milionu do pěti milionů korun, dotace pokryje 70 procent nákladů. Ministryně Karla Šlechtová ale zdůraznila, že podmínkou je, aby se do přípravy projektu zapojily i děti.

„To znamená, že obec se školou musí zapojit děti, aby se jich zeptali, jak si představují, jak má vypadat hřiště. Dodávají nám třeba výkresy dětí, měl by tu být konsenzus s dětmi. My chceme, aby v tom byly děti, obec i škola," říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.