V návrhu rozpočtu chybí peníze na zvýšení platů učitelů a reformu školství

čtvrtek 25. května 2017 ·

Návrh rozpočtu, jak ho připravil bývalý ministr financí Andrej Babiš, je podle koaličních sociálních demokratů šitý horkou jehlou. Podle ministrů za ČSSD chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice, uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Více peněz požadují ministryně školství Kateřina Valachová, práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík i ministr vnitra Milan Chovanec. Informuje ČTK.


"Řádově se jedná o několik desítek miliard korun napříč všemi resorty," řekl Sobotka.V případě ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) chybí podle ministryně Marksové 6,2 miliardy korun. Peníze potřebuje na zvýšení platů v sociálních službách, investice do výstavby a rekonstrukce domů pro seniory nebo zdravotně postižené i na navýšení příspěvků na péči.

V návrhu rozpočtu ministerstva zdravotnictví pak podle vyjádření Ludvíka chybí čtyři miliardy korun, především na investice a spolufinancování projektů z EU fondů. Valachové chybí peníze na reformu školství i na přislíbené zvyšování platů učitelů a ministerstvu vnitra peníze na boj s terorismem.


Celý text naleznete zde

2 komentářů:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...
25. května 2017 13:34  

To se to dělá rozpočet. Nikomu nic a všechno pro nás.... A pak se necháme pochválit za přebytky. Udělám to i v rodině. Nikomu nic nedáme. A pak se vyfotíme s exekutorem a pošleme Vám fotku....

tyrjir řekl(a)...
25. května 2017 19:05  

Loni paní ministryně prohlásila, že co se u školských financí nestihne do voleb, to už možná po volbách nebude nikoho zajímat. Pak ještě prohlásila, že bude za děti a učitele bojovat jako lvice. Nakonec, myslím, ale zahodila flintu do žita tím, že hodlá podat pochybnou ministerskou demisi. Myslím, že by měla dostát svému ministerskému slibu a splnit, co slíbila. J.TýřČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.