Studentka karlovarského gymnázia Karina Movsesian zvítězila na prestižní soutěži Intel ISEF

úterý 23. května 2017 ·

Karlovarská studentka Karina Movsesjan je absolutní vítězkou oboru Biochemie v soutěži Intel ISEF a současně v tomto oboru získala i první hlavní cenu. Navíc získala zvláštní cenu Dudley R. Hersbach SIYSS, tedy semináře pro mladé vědce ve Švédsku, jejíž součástí je i účast na předávání Nobelových cen. Intel ISEF je nejprestižnější celosvětová soutěž vědeckých projektů žáků do 20 let.


Karina Movsesjan (cas.cz)
Účastníci se musí probojovat sítem 400 národních a regionálních soutěží, do kterých se každoročně přihlašuje více než sedm milionů studentů z celého světa. Projekty posuzuje téměř 1200 špičkových vědců včetně několika nositelů Nobelových cen.

Dalším úspěšným účastníkem z ČR byl Martin Mátl, který získal druhou hlavní cenu v oboru Botanika.


O výzkumu Kariny Movsesian jsem psali zde
Podrobnosti o soutěži naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.