Průzkum: Lidé by přidali zdravotním sestrám a hasičům. Učitelé jsou na čtvrtém místě

pondělí 8. května 2017 ·

Když mají lidé určit profesi, která je platově podhodnocená, ukážou nejčastěji na zdravotní sestry. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti Median pro Český rozhlas. Zdravotnický personál by zasloužil peněžité přilepšení skoro podle 90 procent Čechů. Naopak úředníkům nebo státním zástupcům není podle lidí nutné nějak výrazně přidávat.

Většina lidí by přidala peníze taky hasičům, pracovníkům v sociálních službách nebo učitelům. Naopak třeba mzdy státních zástupců jsou podle většiny Čechů dostatečně vysoké - peníze by jim přidalo jen asi 20 procent lidí.
Celý text naleznete zde


5 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
8. května 2017 v 8:09  

Zjišťovala anketa i to, jakou mají respondenti představu o současném ohodnocení?

Jsou sestry nebo učitelé státní zaměstnanci?

Unknown řekl(a)...
8. května 2017 v 11:35  

Tak v případě školství, poměřováno zřizovatelem, bude nějaký typ státní instituce figurovat v naprosté většině případů. (U zdravotnictví bych jen hádal, ale tipl bych, že mírná většina, bude i zde stále ve státních rukou.) Pakliže se v Medianu rozhodli anketu zaměřit pouze na ty zaměstnance, kteří pracují ve státních institucích, dává mi to, i vzhledem k blížícím se volbám, vcelku smysl.

tyrjir řekl(a)...
8. května 2017 v 16:45  

Nedostatek akutní péče se projevuje hned, špatné vzdělávání ne. Mohou si za to i Samotní učitelé. Mnohým politikům ten stav, zdá se, vyhovuje. J.Týř

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
8. května 2017 v 18:44  

Učitelé nepotřebují více přidávat, těm se přidává pořád a hlavně nahlas.

poste.restante řekl(a)...
10. května 2017 v 14:42  

Zdravotní sestry, hasič a sociální služby.
Když ti jde o život či o majetek, potřebuješ pomoc. To pochopí úplně každý.

Divím se, že nejsou před učiteli ještě lékaři - ale "ti už mají dost"
a policie - ale ti občas po člověku něco chtějí a "buzerují".

Učitelé občas po člověku něco chtějí - aby se učil, a občas "buzerují" - žáky i rodiče.
Takže jsme na tom ještě relativně dobře.

Nebo jinak.
Když jsi nemocný, jsi nešťastný.
Když jsi blbý, jsi šťastný.
Tak proč přidávat učitelům?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.