Školy obelstily pamlskovou vyhlášku. Školní jídelny převzaly roli bufetů.

středa 1. března 2017 ·

Přísné normy pro školní bufety a automaty - známé jako pamlsková vyhláška - platí sotva dva měsíce a školy už našly způsob, jak je obejít. Děti si tak mohou přímo ve škole koupit svačiny, které by se do normy nikdy nevešly. Školní jídelny se totiž řídí podle jiných pravidel. A tak stačí přesunout prodej svačin do jídelny. Reportáž přináší server iDNES.cz.


Základní škola v Ostravě-Michálkovicích patří k těm, kde kvůli pamlskové vyhlášce v lednu zrušili školní bufet. Místo toho nyní připravují svačiny pro asi třicet dětí z prvního stupně právě kuchařky. V jídelně děti ke svačině většinou dostanou kus sladkého pečiva nebo chleba či rohlík s pomazánkou a kouskem zeleniny navrch.

„Tak aby to děti měly do ruky. Ale nějak moc to neřeším, protože to, co používáme, není nic proti ničemu, takže tam nemusíme přemýšlet nad pamlskovou vyhláškou nebo čímkoli," říká vedoucí školní jídelny Karin Fajkusová.

Dětem tu v posledních dnech podávali například koblihy, croissanty nebo pečivo se salámovou pomazánkou. Jinde mají na jídelním lístku chleba s paštikou, párek v rohlíku nebo pudink s piškoty. Ministerstvo školství připouští, že školní jídelny se pamlskovou vyhláškou řídit nemusí.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.