Ministerstvo brzdí zakládání soukromých škol

středa 1. března 2017 ·

„Proti rozhodnutí podáme rozklad a zvažuji i žalobu na paní ministryni za nerovný přístup. V minulém roce se při posuzování žádostí kapacita veřejných škol nebrala v potaz. Teď ji ministerstvo najednou začalo řešit, ale nedalo o tom nikomu vědět,“ zlobí se Libor Daňhel. Ve Zlíně chtěl založit soukromou základní školu, která by spolupracovala s Univerzitou Tomáše Bati a se soukromými firmami, ale ministerstvo mu záměr překazilo, ačkoliv kraj i město souhlasily. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.


Daňhel a další odmítnutí ředitelé už poslali ministryni školství Kateřině Valachové otevřený dopis. Propojují se s přibývajícími neúspěšnými zájemci o školu a vymýšlejí, jak proti ministerstvu bojovat. Za týden mají společné setkání.

Právník zabývající se školstvím Ondřej Moravec považuje argument s dostatkem míst na veřejných školách za nezákonný a napadnutelný: „Účelem soukromých škol podle zákona není doplnit kapacity těch veřejných, ale nabídnout k nim alternativu.“

Ministryně Valachová se netají tím, že chce pomáhat především školám veřejným, a připomíná, že v roce 2016 poslalo ministerstvo školství soukromým školám 4,5 miliardy korun. Žádný plošný zákaz pro soukromé školy ale podle tiskového oddělení ministerstva neplatí.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.