Obce žádají 131 milionů korun na podporu inkluzivního vzdělávání

pátek 31. března 2017 ·

Ministerstvo školství ukončilo 30. března 2017 výzvu Inkluzivní vzdělávání pro Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám. Zaregistrováno bylo 9 žádostí o podporu za 131 milionů korun, tedy za více než polovinu stanovené 250 milionové alokace výzvy.


Tato výzva byla určena obcím či svazkům obcí, které jsou zapojené v Koordinovaném přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Cílem výzvy bylo přispět v takovýchto lokalitách ke zlepšení inkluzivního vzdělávání a napomoci obcím v roli koordinátora při řešení této problematiky. Obce mohou díky dotacím například realizovat studijní stáže nebo organizovat semináře a osvětové aktivity pro veřejnost. Dále mohou podporovat mateřské, základní i střední školy a školská zařízení pro zájmové vzdělávání při zavádění a realizaci individuální integrace.

Klíčovou cílovou skupinou této výzvy jsou žáci/děti ze socioekonomicky znevýhodněného a současně kulturně odlišného prostředí. „Konkrétně se díky realizovaným projektům podpoří nástup těchto dětí do mateřských škol. Hlavním cílem podpory žáků je to, aby byli ve škole úspěšní a vzdělání neukončovali předčasně,“ dodává Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů.

Zájemci o dotace z této oblasti mohou své žádosti až do 11. prosince 2017 podávat také do navazující výzvy Inkluzivní vzdělávání pro KPSVL II (Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám).


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.