Kraj chce podpořit polytechnické vzdělávání i pestřejší výuku jazyků na školách

čtvrtek 23. února 2017 ·

Mezi projekty, které zdůrazňuje Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Zlínského kraje patří zatraktivnění výuky technických a přírodovědných předmětů, a to například prostřednictvím on-line aktivit škol, kdy na jednom úkolu bude pracovat více škol nebo větším propojením škol a firem formou exkurzí či stáží žáků. Pro propagaci polytechnického vzdělávání by chtěl kraj využít i takzvaných ambasadorů, tedy úspěšných a známých lidí ve svých oborech, kteří by propagovali svůj obor, vedli volnočasové aktivity, zaštiťovali projektové dny a podobně. Informuje server Zlin.cz.

K větší čtenářské a matematické gramotnosti má zase přispět projekt, mezi jehož aktivity by měly patřit podpora tvorby školních časopisů a přehlídek školních divadelních souborů, realizace E-knihovny (půjčování elektronických knih) či akce Noc s Pythagorem (obdoba akce Noc s Andersenem zaměřená na matematiku). Projekt na podporu jazykové výuky pak počítá s větším využitím rodilých mluvčích a informačních technologií pro výuku cizích jazyků nebo s realizací tematických projektových dnů a soutěží (například na téma Zahraniční kuchyň, Najdi si kamaráda v zahraničí a podobně).


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.