Gender a etnicita na 1. stupni ZŠ

pátek 20. ledna 2017 ·

„Občankáři“ se často setkávají nejen s problematikou genderové rovnosti, ale také s problematikou rovnosti etnické. Odpovědi na otázky, jak k tomuto citlivému tématu přistoupit mohou především učitelé základních škol mohou nalézt v příručkách Otevřené společnosti o.p.s..

Otevřená společnost o.p.s. nabízí na svém webovém portálu celou řadu zajímavých publikací věnujících se toleranci ve společnosti. V jednom ze svých výzkumů se autorský tým Autorský tým ve složení: Irena Smetáčková a Dita Jahodová (Výzkumná zpráva) a Helena Franke (Projektové dny) věnoval problematice genderové a etnické rovnosti v prostoru základních škol. Na základě získaných poznatků pak vznikla nejen výzkumná zpráva "Ambivalence rozšiřování obzorů: Percepce genderu a etnicity na 1. stupni ZŠ", ale také sada pracovních listů určených pro projektové dny věnované tomuto tématu.


Podrobnosti naleznete zde a zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.