Praha chce slučovat další školy

pátek 20. ledna 2017 ·

Pražský magistrát připravuje sloučení dalších dvou odborných škol. Podle radní pro školství Ireny Ropkové by bylo třeba, aby se jich sloučilo více. „Co se týče slučování škol, tak hlavním důvodem jsou ekonomické úspory. Z mého pohledu by bylo v Praze potřeba, aby se sloučilo daleko větší množství škol, než těch šest, co jsme zatím stihli," řekla Ropková.


Irena Ropková (praha.eu)
Výhod spojení dvou méně obsazených škol do jedné je podle vedení hlavního města několik. Kromě peněz, které město ušetří na provozu školy, jde také o efektivní využití kapacity školy i personálu. Větší organizace může lépe koordinovat vzdělávání, využít kvalifikaci pedagogů a zajistit odbornost výuky v celém spektru vyučovaných předmětů," sdělila Ropková.

Jaké další pražské školy by se měly dočkat spojení, nechce radní prozradit. Neexistuje prý žádný seznam případů, které se potýkají s nedostatkem studentů. Zároveň chce Ropková případné další sloučení probrat nejdříve s vedením škol a rodiči, než ho veřejně oznámíCelý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.