Multimediální den 2016 na téma „konec žurnalistiky“ a „uzavřené bubliny“

pátek 2. prosince 2016 ·

„Hlavně mladí lidé se na sociálních sítích uzavírají do skupin svých kamarádů a často od nich nekriticky přebírají informace, což je problém. Klasická média je ale neumí tolik zaujmout,“ říká Rudolf Burg z katedry mediálních studií a žurnalistiky MU, která pořádala druhý ročník přednášek, debat a workshopů Multimediální den. Vystoupili tu špičkoví tuzemští novináři i americký novinář, držitel Pulitzerovy ceny Stephen Doig.

Pořadatelé charakterizovali téma akce takto:

„Zejména mladí lidé získávají informace primárně z uzavřených bublin podobně naladěných „přátel“ na sociálních sítích, nikoliv z médií tvořených žurnalisty. Pro mnohé je už i Facebook zastaralý – jsou zvyklí, že si mohou vše zjistit a ověřit hned. Ale opravdu si informace ověřují?

Náklady tištěných médii v západním světě dlouhodobě klesají, přitom příjmy z médií internetových zatím zdaleka nedosahují těch z tisku. Mediální společnosti musí šetřit, z novinářů se často stávají jen „plniči“ obsahu. Prestiž novinářského povolání se snižuje.

Na druhé straně vzniká řada nových médií, projektů, televizních studií, dokonce i tištěných časopisů. Pestrost multimediálních kanálů,... jimiž lze příběhy sdělovat cílovému publiku, nikdy nebyla tak velká jako dnes.

Je žurnalistika mrtvá? Nebo nyní naopak zažíváme její zlatý věk? Nahlédněte do mediálního světa a přijďte se dozvědět více na celodenní sérii debat, besed, seminářů a workshopů.“

Akce se věnovala i studentům a učitelům – jeden z workshopů byl určen učitelům mediální výchovy a ceny převzali tvůrci nejlepších školních časopisů.


Další informace naleznete zde a zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.