Mensa ČR: Úspěšní Češi radí středoškolákům, jak vybočit ze stereotypu

středa 5. října 2016 ·

Středoškoláci mohou spolupracovat s úspěšnými profesionály a studenty špičkových univerzit. V programu „Yoda Mentorship“ totiž dostanou svého mentora, který jim poradí, jak zrealizovat vlastní projekt a jak zvládnout přechod ze střední do další fáze života. Nový vzdělávací program je založený na osobních vzorech, předávání zkušeností a chuti měnit své okolí k lepšímu. Přihlášky do půlročního „Yoda Mentorship Programme“, organizovaného studenty z Oxfordu a Glasgow, jsou otevřené v září a říjnu.


Tereza Kupková (uk.linkedin.com)
Vybraní studenti dostanou na základě svých zájmů a návrhu nějakého vlastního projektu do páru jednoho mentora, se kterým se budou půl roku scházet, dvakrát či třikrát do měsíce. „Setkání probíhají většinou po Skypu, protože spousta z našich mentorů studuje či pracuje v zahraničí a studenti zapojení do programu pocházejí ze všech možných koutů republiky,“ popisuje organizaci vedoucí projektu, studentka univerzity v Glasgow Tereza Kupková.

Yoda Mentorship Programme vymysleli v roce 2015 čeští studenti na univerzitě v Oxfordu. „Středoškoláci často řeší, jakou si vybrat vysokou školu a vůbec kam se v životě vydat, a chybí jim nějaký vzor, který ale není ve věku jejich rodičů a učitelů,“ vysvětluje zakladatel projektu, 22letý student oxfordské univerzity Petr Vilím. „Loni se nám sešla úžasná skupina talentovaných teenagerů, kteří zvládli uskutečnit vlastní projekty, lépe si zformulovali své cíle a celkově se posunuli díky zkušenostem našich mentorů.“


Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.