MŠMT dá 30 milionů korun na školní obědy

pondělí 29. srpna 2016 ·

Dotační program ministerstva školství letos počítá se 30 miliony korun na školní obědy. Ve výběrovém řízení uspěly tři neziskové organizace, které spolupracují přímo se školami a prostředky na stravování žáků jim poskytují formou darovací smlouvy. Informuje o tom Deník.cz.

„Nejadresnější a nejrychlejší pomoc je, když jdou peníze k dětem přes školy. Platí to i o našem dotačním programu, i když řada krajů a obcí už předtím obědy dotovala ze svých rozpočtů. Zákon navíc umožňuje ředitelům prominout poplatky za oběd," uvedla k tomu pro Deník ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Dodává, že výhodou projektu je individuální přístup, při němž není striktně daná hranice pro kladné vyřízení žádosti. „Na dotaci dosáhnou i děti, jejichž rodina není v trvalé hmotné nouzi," vysvětluje.

Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
29. srpna 2016 v 10:47  

Věřme, že poházené zbytky jídla v okolí jídelen se zvýší nejvýše přímo úměrně k zvýšení počtu strávníků.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
29. srpna 2016 v 11:04  

Neziskovky vpřed!

mirek vaněk řekl(a)...
29. srpna 2016 v 13:30  

Není to protimluv? Přímo přes školy, ale pomocí neziskovek?

BP řekl(a)...
29. srpna 2016 v 22:40  

Chce se mi plakat. Jako děti jsme měly na základní škole povinnou četbu Čenkovej děti. A když slyším v dnešní době, že některé děti nemohou chodit na obědy, protože maminky samoživitelky nemají na jejich zaplacení, vždy mi na mysli vytane onen titul knihy. Vrátili jsme se snad o 100 let zpátky? Že děti u nás v 21. století hladoví! Je mi z toho smutno.
Nařídila bych, aby se stala ta kniha opět povinnou četbou, ale úplně u jiné věkové kategorie.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.