ČS akademie občanského vzdělávání: Demokratické a inkluzivní prostředí pro všechny děti

úterý 23. srpna 2016 ·

Česká a slovenská regionální akademie připravuje vzdělávací program na téma „Vytváření demokratického a inkluzivního prostředí pro všechny děti“. Cílem programu je posílit kompetence učitelů a ředitelů škol v oblasti výchovy k lidským právům a demokratickému občanství a podpořit spolupráci škol s neziskovým sektorem.

Informace o programu, přihláškách a harmonogramu naleznete zde

7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
23. srpna 2016 v 11:54  

Paráda. Zkraje na budování demokratického a inkluzivního prostředí ve škole tři lidé stačí. Časem jistě rozvedou světlo poznání po celé budově.
Neznáte někdo adresu webu této akademie? Rád bych jim doporučil, aby si svoje výstupy ve formátu docx nechali zkouknout někým, kdo to umí. Nebudu pitvat strukturu dokumentu avizované přihlášky, odstrkávání textu mezerníkem a odentrováváním, použití stylů, zarovnání textu a takové ty blbiny. Stačí, pokud se podíváte na konec dokumentu, na toho chuděrku zapomenutého entříka, který tam stváří prázdnou stránku zřejmě na poznámky.
Hlaste se hojně, ať nemusejí vracet peníze do fondů.

Jana Karvaiová řekl(a)...
23. srpna 2016 v 13:07  

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-napad-Stat-zalozi-urad-za-100-milionu-rocne-aby-dezorientovanym-Cechum-vysvetloval-co-jsou-demokracie-a-lidska-prava-450167

Unknown řekl(a)...
23. srpna 2016 v 15:41  

Doufám, že to ještě není schváleno.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...
23. srpna 2016 v 17:27  

V našem školním pomyslném žebříčku akreditovaných vzdělávacích akcí pro učitele zatím vede nabízené školení o tom, jak se má správně větrat, ovšem demokratické a inkluzivní prostředí pro všechny děti aspiruje na medailové umístění.

Unknown řekl(a)...
23. srpna 2016 v 18:17  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Miloslav Novotný řekl(a)...
23. srpna 2016 v 23:17  

Ostatně soudím, že inkluze dětí s LMP do českých ZŠ nemá opodstatnění, České republice byla vnucena účelovým ohnutím práva, pro rodiče a jejich děti, občany ČR, je nepřijatelná, a musí proto být zrušena. Do doby, než se tak stane, by ten právní paskvil měl být ignorován, neboť
hrozí škody, jejichž zhojení bude požadováno na České republice. Mohlo by se jednat o jeden z důvodů manipulací, které nátlaku na zavedení "inkluze" předcházely.

Unknown řekl(a)...
24. srpna 2016 v 8:41  

Soudím, že inkluzivní zmatení by měl co nejdříve vystřídat opačný proces - rozšiřování počtu speciálních škol a tříd, tak, aby všechny děti s postižením mohly dostat odbornou péči, jakou ke svému zdárnému vývoji potřebují.

Například zde diskutovaný případ Jakuba s velmi závažným zrakovým postižením by měl být řešen tak, aby Jakub mohl navštěvovat speciální základní školu pro zrakově postižené, kde by měl k dispozici moderní kompenzační pomůcky a odborně vzdělané učitele, kteří by mu pomohli využít jeho zbytky zraku.

V případě, že by potřebná škola nebyla nablízku, měla by se situace řešit svážením takto postižených dětí do speciálních škol, jako je tomu v některých jiných zemích, například v Dánsku.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.