Vládou schválený návrh novely školského zákona o změně financování regionálního školství s důvodovou zprávou

čtvrtek 16. června 2016 ·

Materiál byl předložen vládě v souladu s resortními prioritami Programového prohlášení vlády mimo Plán legislativních prací vlády na rok 2016. Předmětem navrhované změny školského zákona je oblast financování škol a školských zařízení zřizovaných kraji, obcemi a svazky obcí s prostředků státního rozpočtu. Podle modelu například některé malotřídky přijdou téměř o pětinu prostředků, některé získají až třetinu navíc, překvapivě ty dosud podle všeho "nešetřící".

Ke stažení:
1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
16. června 2016 v 12:09  

Ty modely jsou fakt zajímavé. Některé základní školy si polepší až o 10 % a některé si až o 10 % pohorší. Záleží na tom, zda se základní škola nachází v kraji, který na své základky myslel nebo v kraji, který spíš přihrával peníze středním školám či školám jiné velikosti.
Některým ředitelů z toho asi polezou oči z důlků.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.