Přečtěte si: Ve společnosti probíhá dekultivace

sobota 23. dubna 2016 ·

"V současnosti hlavní, a někdy se zdá, že jedinou funkcí vzdělávání, je profesní, kvalifikační příprava, která z lidí dělá lidské zdroje. Člověk se redukuje na zdroj hrubého domácího produktu a korporátních zisků. Vzdělávání, které nevidí člověka jako cíl, ale jako nástroj tržní ekonomiky, se pochopitelně proměňuje a vzdělávací cíle dětí a mladé generace se redukují. To, že mladá generace nezná dějiny své země ani moderní světové dějiny, nejenže nevadí, ale je dokonce výhodné, protože neznat dějiny znamená nechápat souvislosti, příčiny a být snáze manipulovatelný. Navíc tato generace žije svůj život již od dětství ve společnosti, v níž probíhá dekultivace a dle Františka Koukolíka debilizace."


Z rozhovor Moniky Hoření se sociologem docentem Petrem Sakem v Halónoviny.cz vybíráme:

Dokáže někdo vysvětlit souběh dvou ministerských kampaní, státní přijímací zkoušky na střední školy a inkluze? Jakékoliv přijímací výběrové řízení vychází z předpokladů, že: ne všichni jedinci z populace mají předpoklady k úspěšnému studiu; kvalita vzdělávacího procesu je podmíněna kvalitou účastníků vzdělávacího procesu, a to jak učitelů, tak studentů.

Inkluze nejenže z těchto předpokladů nevychází, ale přímo je popírá. Podle propagandistů inkluzivní kampaně jedinci, kteří by neprošli výběrovým řízením a nejsou schopni standardní účasti ve výuce, svou účastí způsobují dosažení lepších výsledků u standardních žáků.

Ptám se, bude se týkat inkluze také osmiletých gymnázií a soukromých škol? Pokud ne, tak právě to bude zdrojem nerovného přístupu ke vzdělání. Rovný přístup ke vzdělání prostřednictvím inkluze je na úrovni výroků: »Válka je mír a mír je válka« či »Humanitární bombardování«.

4 komentářů:

Unknown řekl(a)...
23. dubna 2016 v 23:14  

Celý ten článek stojí za přečtení.Velmi přesně popisuje někeré procesy probíhající ve společnosti, včetně inkluze.

BoBr řekl(a)...
24. dubna 2016 v 8:57  

Je to opravdu hodně nebezpečná manipulace dělající z ochránců lidských práv podporovatele neoliberálních korporátních praktik. Není v tom rozpor?

Unknown řekl(a)...
24. dubna 2016 v 10:03  

v evropě probíhá debilizace pod vedením usa,kterí již 25 let globalistickou multikulti ideologii a podařilo se jim již rozložit západní evropu,ta zaostalá ,východní zatím odolává,protože žila 40 let paralelně ve světě ieeologie (co se říká venku) a světě reálném (co se říká doma),nás hned tak nikdo neoblbne,zatímco na západě dnes žijí již jen v tom mediálně virtuálním světě,polykají miliony mediálních informací,z 99% naprostých pitomostí a všemu hned věří,alespoň na 24 hodin a pak další pidlovině,my češi víme své,nás nedostanou

Unknown řekl(a)...
24. dubna 2016 v 10:49  

Bohužel hodně pravdivý článek. Pro někoho nebezpečný, ale vystihující situaci a ukazující znepokojivé směry vývoje. Kdo sleduje situaci a přemýšlí, tak k těmto závěrům dochází také.
Možná článek donutí k zamyšlení aspoň některé idealisty, kteří cesty do pekel dláždí dobrými úmysly.
Bohužel současné reformy školství se snaží omezit počet přemýšlivých na minimum.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.