Český rozhlas: Senátor Berka: Dvouleté děti do školky nepatří, byla by to degradace učitelské profese

čtvrtek 21. dubna 2016 ·

Jak výrazně chtějí senátoři pozměnit nový školský zákon? Čemu by pomohlo, kdyby se o rok odložila inkluze? A od kolika let by děti měly být zařazeny do mateřských škol?
Doprovodný článek

2 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
21. dubna 2016 v 14:57  

Pečovatelizace českého školství? Co bude s kvalitou vzdělávání?

Dříve se dvouleté děti pečovaly jesle, které byly v působnosti ministerstva zdravotnictví (pracovaly tam zdravotní sestry). Prevence sociálně patologických jevů je i působnost ministerstva práce a sociálních věcí a ministerstva vnitra. Péče o sociálně znevýhodněné je rovněž i působnost MPSV. MŠMT ani školy se svého podílu na těchto věcech nezříkají. Avšak nakládat hrubě podfinancovaným českým školám a českým v rámci OECD nejhůře placeným učitelům tyto další úkoly znamená myslím míchat "smrtelný koktejl" kvalitnímu vzdělávání v Česku.

Vážení členové vlády a Parlamentu ČR, uvědomujete si, co vše podfinancováváním vzdělávání v Česku a nakládáním dalších úkolů nejhůře placeným učitelům v OECD můžete způsobit?

Vážené školské odbory, Vám je to jedno?


S pozdravem 6% HDPčkovký Hrom, aby do toho!

J.Týř

Viz
http://www.ceskaskola.cz/2016/04/tomas-janik-vladimira-spilkova-michaela.html http://www.ceskaskola.cz/2016/04/na-msmt-se-poprve-sesel-expertni-tym.html

http://www.ceskaskola.cz/2016/04/eduin-senatni-navrh-na-odklad-inkluze.html

http://www.ceskaskola.cz/2016/02/msmt-zasady-karierniho-radu.html http://www.ceskaskola.cz/2016/01/informace-o-implementaci-karierniho.html
http://www.ceskaskola.cz/2016/04/msmt-nova-karierni-cesta-lepsi-financni.html http://www.ceskaskola.cz/2016/04/msmt-karierni-rad-v-bodech.html http://www.ceskaskola.cz/2016/04/zpravodaj-msmt-cislo-3-zamereno-na.html

http://www.ceskaskola.cz/2016/04/ceskomoravsky-odborovy-svaz-pracovniku.html

mirek vaněk řekl(a)...
22. dubna 2016 v 8:33  

Souhlas s komentářem.

Kde jsou jesle?

Proč nejde dítě do školky už po narození a matka do práce? To by se panečku ušetřilo na mateřských?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.