Události v regionech: Diskriminace žáka s hendikepem

čtvrtek 17. března 2016 ·

Odmítnout žáka kvůli hendikapu. Podle okresního soudu ve Vyškově diskriminace. Obec Milešovice - jako zřizovatel spádové školy - se za to musí omluvit a matku autistického dítěte odškodnit.Video na webu České televize

5 komentářů:

poste.restante řekl(a)...
17. března 2016 v 18:49  

Inkluzionisti nejsou hloupí. Je třeba změnit veřejné mínění.
A po malé "vzpouře" některých krajů a místních radnic je potřeba jim "naznačit", že méně problémů budou mít, když nebudou proti inkluzi.
Mafie zná tyto techniky už po staletí.

Říká se tomu výpalné. Necháte vyhořet jeden podnik v ulici a ostatní už si dají bacha a zaplatí rádi.

Média na to skočí. Mají "konflikt" naservírovaný rovnou na podnose.

První otázka zní, zda mohou realisti nabídnout jiný příběh.
Řekl bych, že ano.
Určitě je spousta příběhů, kdy dítě s LMP dostávalo v běžné třídě pořádně zabrat a díky té "zatracované" "zvláštní škole" je teď šťastné a věnují se mu skuteční odborníci a nikoliv "nadšenci s rychlokurzem".

Druhá, důležitější otázka je, jestli se podaří najít televizi, která by takový příběh natočila.

Pokud se týče zastrašování radnic, tam je argument jednoduchý.
Spočítat, na kolik přijde takového běžného zřizovatele "začlenění" předpokládaných budoucích žáků, kteří prozatím byli jen tam, kde už na to připraveni byli.
A porovnat tyto náklady.
Obávám se, že inkluzionisté zapomněli náklady muncipialit započítat.
Obávám se, že ani paní ministryně tyto náklady neodhadla
A obávám se, že ani premiérovi nikdo nenaznačil, jaké skutečné náklady bude "inkluze" mít.

Nicka Pytlik řekl(a)...
17. března 2016 v 19:30  

A jaké odškodné se zaplatí rodičům, kterým státní mašinérie upírá možnost svoje děti podle vlastního uvážení s ohledem na jejich individuální potřeby zařadit do vedlejšího vzdělávacího proudu základních škol praktických. Nebo spíš už jen okrajového?

Zdeněk Bělecký řekl(a)...
17. března 2016 v 23:14  

Tento příběh se musel odehrát na Marsu. V České republice to není možné. Přijetí žáka do školy je výkon státní správy, kterou provádí ředitel základní školy. Proti jeho rozhodnutí je odvolacím orgánem krajský úřad. Obec jako zřizovatel základní školy s tím nemá absolutně nic společného. Matka toho dítěte proto musí mít dvě negativní rozhodnutí, jedno od ředitelky a druhé od krajského úřadu. A odsouzen by musel být krajský úřad. Nebo se musel prvoinstanční soud úplně zbláznit. Nebo nežijeme v právním státě, ale v totálním bordelu. Nebo novináři lžou.

mirek vaněk řekl(a)...
18. března 2016 v 7:53  

Ohýbání reality je v tomto státě běžné. To se ani za těch šestadvacet let nezměnilo.

Unknown řekl(a)...
19. března 2016 v 13:00  

Změnilo se to velmi výrazně: k horšímu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.