Učitelům v tématu migrace pomáhají otevřené vzdělávací zdroje

středa 30. března 2016 ·

Včera se na půdě poslanecké sněmovny konala diskuse u kulatého stolu na téma „Jak odpovídat ve školách na otázky o migrační krizi? Především pravdivě!“, u které byl europoslankyní Michaelou Šojdrovou vznesen návrh na vznik vzdělávacího portálu zaměřeného na migrační problematiku.


Materiály pro podporu výuky o migraci již vznikají a jsou zveřejněny na webu otevřeného vzdělávání. Zde v sekci Aktuální téma: MIGRACE najdete metodické materiály pro oba stupně základních škol i střední školy. Ty pomáhají objasnit, jak migrační krize vznikla či vysvětlují pojmy jako je migrant, uprchlík apod.

2 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
31. března 2016 v 18:36  

http://zpravy.idnes.cz/dansko-muslimove-radikalizace-mesity-d8u-/zahranicni.aspx?c=A160331_143822_zahranicni_mlb

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
31. března 2016 v 20:42  

http://jihlava.idnes.cz/iracti-krestansti-uprchlici-nejsou-u-jihlavy-spokojeni-p2a-/jihlava-zpravy.aspx?c=A160331_171725_jihlava-zpravy_mv

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.