Přečtěte si: Ústecký kraj odmítl inkluzi

sobota 5. března 2016 ·

Zastupitelé Ústeckého kraje nesouhlasí s inkluzí. Na svém posledním zasedání podpořili zachování praktických škol pro žáky s lehkým mentálním postižením. Své argumenty proti inkluzi budou koncem března obhajovat před ministryní školství Kateřinou Valachovou, která má navštívit region.

Z článku Ivety Podešvové v Deník.cz vybíráme:

„Lehké mentální postižení výrazně omezuje rozumové schopnosti. Většina žáků s takovým postižením se nemůže úspěšně vzdělávat v běžných třídách základních škol. Na učení se nebudou moci soustředit a ostatní spolužáky budou vyrušovat, čímž se sníží kvalita vzdělávání pro všechny," píše ve výzvě Lenka Woloszczuková, předsedkyně krajské sekce Ústeckého kraje Asociace speciálních pedagogů ČR, která vystoupila před zastupiteli.

Podobné stanovisko krajský úřad obdržel i v dalších dopisech, které podepsaly stovky učitelů a rodičů. Odborníci jsou proti zrušení přílohy rámcového vzdělávacího programu, která upravuje vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením.

„Žádáme, aby byla pro žáky s mentální retardací zachována možnost speciálního vzdělávání a rodiče se mohli rozhodnout, jak se jejich dítě bude vzdělávat," zdůraznila Woloszczuková.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.