Přečtěte si: Učitelů technických oborů je kriticky málo

úterý 15. března 2016 ·

Strojírenským oborům hrozí kolaps. Ne z důvodu nedostatku žáků, ale pedagogů. Do tří čtyř let nebude mít kdo učit, zní varovný hlas ze středních škol na východě Čech. Královéhradecký kraj se proto rozhodl k nestandardnímu kroku. Již od dubna podpoří platy učitelů v oborech strojírenství a strojírenská výroba a elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika v průměru částkou pěti tisíc korun.

Z článku Ludmily Žlábkové v Novinky.cz vybíráme:

„V tuto chvíli prožívá naše hospodářství boom strojařiny a elektro oborů. Firmy nám pomyslně pláčou u dveří a hledají nové pracovníky mezi našimi žáky. A já přitom za této situace mohu učiteli nabídnout nejvyšší možný plat jen 28 tisíc hrubého. Když jsem požádal kamaráda, zda by u nás neodučil alespoň několik hodin týdně, zeptal se mne, zda jsem se nepomátl. U firmy bere 50 tisíc měsíčně,“ prozradil ředitel Jankovský s tím, že hůř placeni než učitelé středních škol už jsou jenom archiváři, knihovníci, herci a galeristé.

„Skutečně hrozí, že do tří čtyř let budu muset zřizovateli oznámit, že nejsem schopen zajistit výuku toho hlavního, tedy odborných technických předmětů,“ varoval Jankovský. Podobná situace je podle něho i u učitelů odborného výcviku. „Vím, že jde pouze o dílčí a nesystémové řešení, ale jak jinak z toho ven?“ ptá se.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
15. března 2016 v 18:46  

Napsal jsem to pod prvotní odkaz od pana Anonymního na sdílený článek.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.