Přečtěte si: Inkluze novorozenců

pondělí 29. února 2016 ·

Poslední komentář měl přes 360 000 zobrazení. To trochu zavazuje a člověk nemůže psát o okrajových tématech. Hlavním tématem ve školství je nyní „inkluze”.

Z komentáře Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Jde o velmi lidskoprávně ušlechtilou snahu. Nedonošená a jinak ohrožená miminka nebudou nadále v inkubátorech na podivných specializovaných odděleních, ale normálně v hezkých světlých pokojích s ostatními dětmi, protože tak je to správné. Plán představila ministryně zdravotnictví.

První se ozvou speciální neonatologové. Varují, že dojde k prudkému propadu péče o ohrožené děti a zvýšení novorozenecké a kojenecké úmrtnosti. Bouří se proti rušení specializovaných center. Bojí se, že přijdou o práci.

Ministerstvo reaguje: Jde o kachnu, specializovaná centra se rušit nebudou. Jen tedy budou mít zakázáno pečovat o děti specializovaně a nesmí používat inkubátory. Jmenovat se to ale může pořád dál stejně. Podobně speciální školy se dál mohou jmenovat speciální, „nikdo je neruší“, jen tedy musí nově učit podle normálního vzdělávacího programu.(...)

No tak takhle my si ve školství žijeme. Problém je, že to není běžná zhovadilost, jakých je ve školství řada a dají se prostě po změně vlády zrušit škrtem pera. Znovu vybudovat funkční systém speciálního školství bude trvat 15 až 20 let.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.