Ministryně Valachová k požadavku odborů

středa 3. února 2016 ·

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová rozumí požadavku odborů a není ji neznámý, neboť s odbory pravidelně komunikuje. Sama opakovaně zdůrazňuje, že současné platové ohodnocení učitelů je nedostatečné, což nás, pokud jde o srovnání platů učitelů a lidí s vysokoškolským vzděláním obecně, řadí například ve statistikách OECD na poslední příčku.


Materiální i finanční zajištění práce učitelů je pro ministryni Kateřinu Valachovou klíčové, považuje to za základní podmínku kvalitního školství pro všechny děti.

Loni i letos se jí podařilo dosáhnout navýšení o 3 %, není to pochopitelně stále dostačující a právě proto bude pokračovat v jednání s ministrem financí Andrejem Babišem i s dalšími členy vlády. Jak již dříve avizovala, v první polovině února představí plán, jak by toho chtěla dosáhnout.

V této souvislosti plánuje tiskovou konferenci na 11. února ve 14.00 hodin.

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
3. února 2016 v 17:42  

Argument pro odbory a paní ministryni: (23 + 30)/2 = 53/2 = 26,5 tis. Kč měsíčně. Průměrný učitelský měsíční plat má být tedy na úrovní celostátního platového průměru? Jaký je v Česku průměrný plat lidí s VŠ vzděláním? Jak je to v zemích OECD? J. Týř

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.