90’ ČT24: Šikana na školách a co s ní?

čtvrtek 18. února 2016 ·

V případu, kdy trojice studentů střední průmyslové školy na pražském Třebešíně šikanovala svou angličtinářku, selhali žáci, rodiče i škola, která nebyla schopná šikaně zabránit. V pořadu Devadesátka to prohlásil dětský psycholog Václav Mertin s tím, že dílčí selhání je i na straně vyučující, která měla o problému mluvit s vedením.Záznam na webu České televize

Doprovodný článek

4 komentářů:

Unknown řekl(a)...
18. února 2016 v 9:19  

S odpuštěním, kam nemůže čert. nastrčí psychologa.Ve 6. třídě mám chlapce s vážnými výchovnými, ale výukovými problémy. Sedm čtyřek v pololetí. K tomu slabé rodinné prostředí, negativismus a nezájm žáka o cokoliv ve škole. Chlapec chodí ke školní psycholožce 2x týdně a 2x měsíčně do střediska výchovné péče.
"Co děláte u paní psycholožky?" "Povídáme si o škole."
"Fajn, a co děláte ve středisku výchovné péče, kam chodíš?" "To samé, povídáme si o škole."
"A učíš se doma?" Ne, mne to nebaví."
"A proč nechodíš na nějaké doučování u nás ve škole?" "Mně to nebaví."

Asi tady jsou počátky budoucích událostí, které se budou odehrávat na středním odborném učilišti.mirek vaněk řekl(a)...
18. února 2016 v 10:31  

Stále titíž lidé zlepšují naše školství. Všichni řeční, psychologů přibývá, ale šikana vesele bují, útoky na učitele narůstají. Není něco špatně?
Inspekce eviduje útoky na 40% škol. Kolik je těch neevidovaných?
Nejsem si vědom, že by za víc jak 20 let mé praxe mi dala inspekce dotazník, jestli jsem nezaznamenal slovní útok na mou osobu.

Jana Karvaiová řekl(a)...
18. února 2016 v 12:26  

Ano, dnes jsem vyplˇnovala dotazník pro inspekci a žádný dotaz na šikanu tam nebyl.

poste.restante řekl(a)...
19. února 2016 v 1:13  

Ani jeden učitel pozvaný do diskusního pořadu, zabývajícího se šikanou ve školách.
Je potřeba dodávat něco víc?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.