E-kniha pro vás: Hello Czech Republic – Doma v nové zemi

čtvrtek 21. ledna 2016 ·

Metodická příručka je určena zejména učitelům základních a středních škol, ale i všem těm, které zajímají témata uprchlictví, odcizení, identita, práce s předsudky a stereotypy či zajištění bezpečného prostředí ve škole. Příručka vznikla na základě švédské předlohy Hej Sverige vytvořené neziskovou organizací Friends ve spolupráci s UNHCR. Její součástí je komiks Jednou se zase setkáme, Sanam a krátký film Šádí.


Metodika ke stažení v PDF

4 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
21. ledna 2016 v 10:48  

https://www.youtube.com/watch?v=dWPxsVMaMys

http://zpravy.idnes.cz/danske-bary-chrani-zeny-pred-obtezovanim-fpg-/zahranicni.aspx?c=A160119_103118_zahranicni_san

http://zpravy.idnes.cz/svedska-spolecnost-si-priznava-problemy-s-imigranty-p0k-/zahranicni.aspx?c=A160118_221535_zahranicni_jkk

http://zpravy.idnes.cz/zakaz-vstupu-bezencu-do-bazenu-finsko-dxl-/zahranicni.aspx?c=A160117_131829_zahranicni_jkk

http://zpravy.idnes.cz/rakousko-nebude-vpoustet-do-zeme-bezence-kteri-nepozadaji-o-azyl-phs-/zahranicni.aspx?c=A160115_103418_zahranicni_lve

http://zpravy.idnes.cz/kolin-nad-rynem-utoky-cdu-merkelova-d69-/zahranicni.aspx?c=A160109_113256_volby-ep2014_aha

Jiri Janecek řekl(a)...
21. ledna 2016 v 13:01  

No nevim...
V chemii mi ocekavany vystup: "přečte chemické rovnice a s užitím zákona zachování hmotnosti vypočítá hmotnost výchozí látky nebo produktu" prijde neco, co lze ocekavat u kazdeho tretiho zaka v danem skolnim roce (a u jednoho ze tridy po zbytek zivota).
Jakou ucinnost ma tady takovy ideologicky brainstorming? Podari se vychovat aspon o jednoho dobreho cloveka vic? Stoji to za tech 84 stran?
-----------
Otazka sama pro sebe je, jestli by materialy urcene pro vzdelavani nemely byt nejak schvalene ministerstvem. Co kdyby podobnou brozurku vydal a zdarma distribuoval treba IVCRN pripadne nejaky jim zalozany agitprop s vhodnou pravni formou?
-------------
Na strane 22 je ale zajimave psani o Afghanistanu. Zacina takto:
"Konflikt v Afghánistánu
V minulosti obsadilo Afghánistán mnoho armád, nikdy jej však nedokázaly ovládnout. Na konci 90. let minulého století se velké části Afghánistánu zmocnilo ozbrojené fundamentalistické hnutí Tálibán. Od obyvatel vyžadovalo bezpodmínečnou poslušnost svým zákonům, což znamenalo, že většina populace přišla o svá práva."

Ma osmak vedet, ze pred 90. lety byla leta 80.? A co predchazelo nastupu Talibanu? Ma se dovedet neco treba o vztazich afghanskych mudzahidu z 80. let a nekterych predstavitelu Reaganovy administrativy? Ma byt schopen najit rozdily mezi vojenskou intervenci se souhlasem vlady od napadeni suverenniho statu?
Je dobre, aby si zak uvedomil, ze kazdy rezim vyzaduje poslusnost svym zakonum? A ze nalepky typu "svoboda" a "demokracie" dela tim spravnym to, ze jsme to "my" kdo je na ty druhe spatne lepi (tj. nas soucasny rezim).

aknelka řekl(a)...
21. ledna 2016 v 15:56  

https://www.youtube.com/watch?v=THx7iyqw4DE

Tajný Učitel řekl(a)...
22. ledna 2016 v 8:24  

Aby se žáci snažili pochopit situaci běženců? Probůh, jen to ne! Naším úkolem je přece udržovat je konstantně v xenofobním čecháčkovství. Kdo se nebojí, není Čech!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.