Přečtěte si: Čtvrtina dětí se omlouvá z tělocviku

středa 9. prosince 2015 ·

Generace sedících lidí? Děti nemají vztah k pohybu a rodičům to nevadí. Pětadvacet procent školáků má omluvenky z tělocviku a většina zbytečně. Stát válčí s obezitou a úrazovostí dětí vyšším počtem hodin tělocviku, jenže začínat na základní škole už je pozdě.

Z článku Jiřího Macha v Novinky.cz vybíráme:

Podle Pavla Suchánka z Institutu dietologie a výživy potvrdilo několik projektů, a to i pod záštitou Všeobecné zdravotní pojišťovny, že až 25 procent dětí je omluvených z tělocviku, přičemž by však většina z nich hodiny zvládla.

„Je to opakovaně potvrzeno v rámci celé republiky,“ řekl Suchánek a vysvětlil: „Děti, které nejsou na pohyb zvyklé, ho nevnímají jako příjemný a tělocvik je pro ně velmi stresující, protože to nikdy pořádně neuměly a nikdy se to pořádně nenaučí.“


3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
9. prosince 2015 v 21:35  

Třetí hodina tělocviku je fajn. Jen nevím, jak k pohybu přivede děti, které necvičí.

poste.restante řekl(a)...
10. prosince 2015 v 12:55  

No jak?
Uděláme čtvrtou hodinu tělocviku přece.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
12. prosince 2015 v 0:35  

http://www.novinky.cz/veda-skoly/389007-k-nejoblibenejsim-predmetum-na-zs-patri-telocvik-a-anglictina.html

Kdyby se mohly děti omlouvat i z matematiky, možná by poskočila výše...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.