Ministryně představila projekt jazykové výuky

pátek 11. prosince 2015 ·

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová společně s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem a Jeho Excelencí, francouzským velvyslancem v České republice Jean-Pierre Asvazadourianem představila interaktivní projekt na podporu jazykové výuky dětí „Francouzština s Bílou paní“.


Podpora jazykové výuky dětí, žáků a studentů je jednou z priorit MŠMT. Ministerstvo školství proto považuje podporu obdobných projektů za důležitou.

„Je velmi důležité, aby se děti začaly seznamovat s cizími jazyky co nejdříve a nebály se jich. Pro výuku francouzštiny v předškolním a raném školním věku bohužel zatím není v České republice dostatek kvalifikovaných učitelů a rodilých mluvčích, kteří by v této oblasti působili. Nicméně, k jazykovému probouzení lze velmi dobře využít právě tento kvalitní a dětem důvěrně známý program České televize. Jsem také ráda, že přímo řízená organizace MŠMT Národní institut pro další vzdělávání, se kterým Francouzský institut již několik let v oblasti jazykového vzdělávání učitelů intenzivně spolupracuje, přislíbil podporu jak při popularizaci tohoto programu, tak pořádáním seminářů zaměřených na využívání a šíření tohoto programu v českých školách“, řekla k projektu ministryně Kateřina Valachová.

Unikátní interaktivní projekt "Francouzština s Bílou paní" vychází z oblíbeného animovaného večerníčku Bílá paní na hlídání.

„Když jsme spouštěli dětský kanál Déčko, chtěli jsme, aby bylo vzdělávání jedním z jeho hlavních pilířů. Nyní se ukazuje, že tato strategie byla dobrá, protože vzdělávací programy tvoří velkou část nabídky Déčka a děti se zábavnou formou, kterou se jim snažíme vzdělávací programy předkládat, učí nové věci i jazyky a že to opravdu oceňují," řekl na tiskové konferenci k projektu generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Interaktivní projekt na podporu jazykové výuky dětí „Francouzština s Bílou paní“ připravil webový portál České televize Decko.cz ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze a Univerzitou Karlovou.

„Jsem velice potěšen, že se Francouzský institut podílel na tak unikátním vzdělávacím projektu, jakým Francouzština s Bílou paní je a že zde můžeme přivítat jak paní ministryni školství Kateřinu Valachovou, tak pana generálního ředitele České televize Petra Dvořáka,“ sdělil francouzský velvyslanec v České republice Jean-Pierre Asvazadourian.

Ministryně školství Kateřina Valachová ke konci tiskové koference dodala: „Za tento projekt děkuji České televizi i Francouzskému institutu a již nyní můžu slíbit, že jak ministerstvo školství, tak Národní institut pro další vzdělávání bude tento projekt podporovat a že jej budeme také popularizovat v našich školách tak, aby jej mohli učitelé využít i v rámci výuky cizích jazyků."

Na podporu projektu vystoupili také francouzsko-česká herečka Chantal Poullain, ředitel Nových médií České televize Pavel Kohout a zástupci webového portálu České televize Decko.cz.

Poznámka redakce: Na titulní straně webu Decko.cz odkaz na pořad nenajdete, není ani v seznamu pořadů. Na webu Decko.cz není vyhledávání a tak jsme stránku pořadu nalezli v archivu Google.


0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.