Infografika: Audit vzdělávacího systému v ČR: Rizika a příležitosti (2015)

pondělí 7. prosince 2015 ·

Hrozby

 • Neschopnost (neochota) naplňovat přijaté strategické cíle (přijaté strategie, kariérní řád).
 • Zrušení původního konceptu kariérního řádu a jeho nahrazení zjednodušenou verzí.
 • Reálné riziko nepovedené implementace inkluze a povinného předškolního roku vzdělávání.
 • Zaostávání vzdělávacího systému za aktuálními společenskými požadavky, „opt out“ části rodičů z veřejného vzdělávacího systému.
 • Netransparentnost při správě vzdělávacího systému.
 • Nekoncepčnost řízení systému a další prohlubování nedůvěry v efektivitu systému.
 • Omezování kvality učitelů nepromyšlenou regulací místo stimulace.
 • Udržování zastaralé struktury školského systému.
 • Neschopnost integrovat mimoškolní vzdělávání do vzdělávacích výstupů systému.
 • Neschopnost sledovat vzdělávací výstupy systému a rozhodovat se na základě empirických dat a ověřených poznatků.
 • Nízká kompetentnost politické reprezentace v rozhodování o zásadních krocích směrem k rozvoji vzdělávací soustavy na státní, krajské i obecní úrovni.


Infografika ke stažení ve formátu PDF

5 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
7. prosince 2015 v 15:16  

MŠMT si snad u Eduin objednalo audit vzdělávacího systému ČR? Nebo tu jde jen o další projev arogance Eduinu plést se do věcí, které mu nepříslušeji, a nazývat věci ne pravými jmény? Jde tu o regulérní audit nebo o jen subjektivní pohled prohlášený za tzv. audit vzdělávacího systému ČR? J. Týř

Unknown řekl(a)...
7. prosince 2015 v 17:11  

to miluju,zase dostaneme na poradě dotazníky, kde budeme hosnoti naše silné i slabé stránky,jako na té nezapomenutelné poradě o autoevaulaci,kde se jedna kolegyně ptala druhé " a co tam mám napsat když už jsem po přechodu?"

Lexxa řekl(a)...
7. prosince 2015 v 20:52  

Milý EDUINE. Když pořád někoho vyzýváte, tak vyzvěte Vládu ČR k tomu, aby poslala staré a nekonstruktivní učitelky do důchodu a nasadila tam ve stínu genderové rovnosti mladé a silné ČEŠTINOU VLÁDNOUCÍ učitele. Připadám si jak blbec v té gender, když jsem jediný chlap na malotřídní škole. V padesáti být nejmladší na škole je taky na hovno!!!!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
7. prosince 2015 v 20:58  

Další hrozbou je to, že do školství mluví zájmové skupiny, lačné neziskovky a nečitelné spolky.

Lexxa řekl(a)...
7. prosince 2015 v 21:28  

Kdejaký póvl z EDUINU rozvíjí debatu o školství, ale jestli je za nimi vidět "osoh" nikdo netuší. Asi nejdůležitější je to, že si sídlo uhnízdili v Praze. Připadám si jak blb, když připomínkuju vyhlášku ve verzi tři a legislativci z vlády pak řeknou, že zatím se připomínkuje verze dva. Jak u blbců. A to by si paní ministra měla uvědomit, jinak její politické ambice půjdou - chtěl jsem udělat tři tečky, ale napíšu to rovnou, že doprdele. A inkluze taky!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.