Karel Klatovský: Windows aplikace (nejen) pro školství - 20. díl

úterý 3. listopadu 2015 ·

Jubilejní pokračování úspěšného seriálu přináší další čtveřici zajímavých vzdělávacích aplikací pro MS Windows 10.

Alphabets Writing

Cena: Zdarma
Odkaz: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdn1c2

Aplikace pro výuku psaní pomocí tabletu jsou velice populární. A když k tomu přidáte pěkné grafické zpracování a výuku včetně ukázky toho, jak vybrané znaky psát, dostáváte ideální aplikaci na výuku psaní písmenek. Vše je doplněno vhodným zvukovým podkladem a po psaní znaku se ukáže, kde případně udělal žáček chybu.Toddler Writing

Cena: Zdarma
Odkaz: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdfr5r

Obrovskou výhodou Windows Store je jeho rozsáhlost. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje jedna aplikace, máte možnost ji nahradit jinou. A podobně je to i u psaní písmenek. Jestliže se vám nelíbila ta předchozí, zkuste jinou. Funkčně velice obdobná, graficky lehce odlišná – výběr je jen na vás.Lightbot

Cena: 135 Kč
Odkaz: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdlwrp

Výuka programování se dnes dostává mezi čím dal mladší žáky a je to dáno potřebami dnešního způsobu života. Díky této aplikaci se základům programování může naučit opravdu každý. Celkem na vás čeká 60 levelů a 20 výzev k pokoření. A pro české uživatele ještě jedna dobrá zpráva – aplikace je dostupná i v češtině.


BBC Earth Wonders

Cena: 55 Kč
Odkaz: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdpt5d

BBC Earth Wonders vám představí mnoho divů světa. Vše je snadno dostupné díky přehledné mapě světa, ve které si můžete vybrat oblast vašeho zájmu. Každý z 50 objektů je představen krátkým klipem v HD rozlišení a jako bonus na vás čeká každý den nový obrázek včetně zajímavostí s ním spojené.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.