MŠMT: Ministryně školství představila plány a cíle do nového školního roku

pátek 28. srpna 2015 ·

Mým plánem je podpořit rozvoj školství jak legislativně, tak i finančně. Chci co nejkvalitněji připravit realizaci společného vzdělávání a dokončit projednávání novely zákona o pedagogických pracovnících a vysokoškolského zákona,“ to jsou podle slov ministryně školství Kateřiny Valachové priority jejího resortu pro nový školní rok 2015/2016.

Plány a cíle ministryně představila spolu s náměstkyní sekce legislativy a strategie Danou Prudíkovou a náměstkem sekce vzdělávání Jaroslavem Fidrmucem. „Změn je celá řada a posouvají nás ke strategickým cílům ministerstva školství. Hlavním cílem všech těchto změn, které nás v tomto školním roce čekají, by měli být spokojení žáci a spokojení učitelé,“ řekla ministryně školství.

Navýšení rozpočtu o 2,3 mld. Kč, které se ministryni Kateřině Valachové podařilo dohodnout s ministrem financí, zajistí pedagogům i dalším zaměstnancům škol zvýšení platu v průměru o 3 % již od listopadu tohoto roku. Ministerstvo školství počítá také s navýšením prostředků na asistenty pedagoga tak, aby byla zajištěna kontinuita financování již přiznaných úvazků, ale také zajištění financování nově vzniklých požadavků. Dále je v poslanecké sněmovně před závěrečným jednáním návrh, který určí minimální délku pracovního poměru pro učitele na 12 měsíců, čímž by měla skončit praxe, kdy jsou učitelé na prázdniny propouštěni a v září opět přijati zpět. Změny se dotknou také maturantů, kdy bude moci ředitel školy stanovit, že povinnou zkoušku z cizího jazyka lze nahradit mezinárodní jazykovou zkouškou.

Pozitivní změny čeká také oblast sportu. Ministerstvu školství se totiž podařilo získat dalších 500 miliónů korun na sportovní aktivity a celková částka pro sport tak činí 3,5 miliardy korun. Z těchto peněz bude ministerstvo školství podporovat činnost tělovýchovných jednot, mládeže, sportovců se zdravotním postižením a mladých talentů. Chystaná novela zákona o podpoře sportu pak pomůže efektivněji využívat právě prostředky určené na sport.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.