Přečtěte si: Valachová představila své priority. Pro školství by chtěla na příští rok víc peněz

sobota 6. června 2015 ·

Navyšování platů ve školství, kariérní řád, dostatek míst ve školkách a také navýšení rozpočtu ministerstva školství. To jsou priority kandidátky na post šéfky resortu Kateřiny Valachové. Osmatřicetiletou Valachovou navrhl do funkce premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Kdy by se mohla úřadu ujmout, zatím není jasné. Prezident se s ní chce sejít příští týden.

Z článku na Rozhlas.cz vybíráme:

Valachová jako kandidátka na ministryni není úplně nečekané jméno. Milan Štěch, předseda Senátu a také člen politického grémia ČSSD, ji podle svých slov navrhoval za členku vlády už před rokem a půl, nevadilo ani, že není stranička. Podle něj je Valachová „talent“.

„Za tu dobu, co jsem ji poznal, jsem zkonstatoval, že je nejenom velmi pracovitá, ale že má schopnost komunikovat se svými spolupracovníky, že se umí dobře orientovat a má i dobré řídicí schopnosti,“ řekl Štěch v rozhovoru pro Český rozhlas.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.