13. 6.: Hra Praha plná pověstí

sobota 6. června 2015 ·

Víte, kdo stvořil Golema? Jak se jmenoval známý zámečník a orlojář, který před smrtí zastavil orloj na Staroměstském náměstí? A co panovník, kterého dal zabít vlastní bratr a po němž je dnes pojmenováno jedno známé náměstí v Praze?


Znáte odpovědi? Pak si projděte v sobotu 13. června (10.00 – 18.00) hru Praha plná pověstí.

Půjde o kostýmní hru, které se může zúčastnit každý zcela zdarma. Startuje na Střeleckém ostrově, následuje 7 stanovišť v centru Prahy (Křížovnické náměstí, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Národní divadlo, Hradčanské náměstí, Kampa, Petřín), kde vám budou zadávat rozličné otázky a úkoly známé postavy z českých dějin a pověstí.

Kdo navštíví alespoň 4 stanoviště, dočká se v cíli, kterým je Střelecký ostrov, i drobné odměny a bude zařazen do slosování o hodnotné ceny, které proběhne při koncertu Pionýr pro všechny. Při tomto koncertu vystoupí úspěšní účastníci otevřené kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Děti si zde také budou moci vyzkoušet různé tábornické dovednosti, zasoutěžit si, zkrátka poznat Pionýra zblízka. Více informací na www.pionyr.cz.

Zkuste také Velkou kvízovou soutěž o zajímavé ceny.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.