Přečtěte si: Ministr Chládek končí aneb Zákruty české politiky

pondělí 1. června 2015 ·

V pátek premiér Sobotka poměrně nečekaně odvolal ministra školství Chládka, přičemž jako důvod uvedl blíže nespecifikované problémy s podřízenými „nesplňující nároky na to, když je sociální demokrat v ministerské funkci“.


Z komentáře Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Ministr Chládek nesplňoval nároky na ministra ne proto, že „křičel na Boženku, když vařila kafe“, ale protože nerozuměl rezortu školství a pouze politickými instinkty reagoval na kdejaký, zejména mediálně vděčný, podnět.

Jednalo se o gejzír nesystematických, nepromyšlených, populistických a často nebezpečných nápadů, ke kterým svolával tiskové konference a zahlcoval jimi média (bezpečnostní čipování žáků, každému žákovi zdarma tablet, jednotné přijímačky na střední školy, jednotný registr učitelů, nepromyšlená a nebezpečná změna financování regionálního školství...).

U řady témat dlouhodobých, nebo lépe řečeno dlouhodobě špatných (kariérní řád, zákon o pedagogických pracovnících, problémy vysokých škol, tragické výsledky státních maturit) se ministr snažil plynout s davem a o velkém přínosu či změnách nejde mluvit.

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
1. června 2015 v 12:41  

Tak, tak, Chládek je typickým příkladem skutečnosti, že do vysoké politiky se dá po zádech kdekoho vyšplhat i bez skutečných schopností a vědomostí poměrně rychle, ale udržet se tam už bývá pravda oříšek.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.