Monografie Petra Muka vzdává hold jeho nespornému talentu

pondělí 4. května 2015 ·

Nakladatelství XYZ vydalo jedinečnou monografii Petr Muk: Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já).
Autorem knihy je zpěvákův blízký přítel, producent a spolupracovník Karel Deniš, který knihou vzdává hold nepochybnému talentu, profesní poctivosti a lidské mimořádnosti tohoto inspirativního člověka. Petr Muk by se v únoru 2015 dožil padesáti let a v květnu uplyne smutných pět let od jeho smrti. Součástí knihy je bohatá fotografická a dokumentační příloha. V rámci „roku Petra Muka“ vyšlo ve vydavatelství Warner Music také trojCD Platinum Collection.


Karel Deniš zažil koncertní premiéru Oceánu před téměř třiceti roky a od té doby zůstal s Petrem Mukem v trvalém kontaktu jako blízký spolupracovník a přítel. Zachycuje muzikantské i společenské prostředí od alternativních začátků v osmdesátých letech přes kultovní ohlas Oceánu a Shalomu až po Petrovu hvězdnou sólovou dráhu. Využívá autentických rozhovorů, přidává vlastní postřehy a komentáře, zpřístupňuje leccos ze zpěvákova soukromého archivu.

„Tato kniha je mým poděkováním Petru Mukovi za přátelství a šanci spolupracovat na jeho muzice, i splněním slibu, který jsem si dal po jeho smrti. Tedy logicky subjektivně, ale pravdivě popsat všemožné situace z jeho hudebnického a osobního života, často doprovázeného mediálními zkratkami, polopravdami i výmysly. Doufám, že se můj záměr podařil, ale o tom rozhodnou až čtenáři,“ říká Karel Deniš.

Programový ředitel nakladatelství XYZ Petr Tychtl dodává: „Člověk jako Petr Muk si bezesporu zaslouží objektivní monografii, která bohužel vychází ke smutnému výročí tohoto výjimečného zpěváka.“

Marcela Kočandrlová, manažerka vydavatelství Warner Music a dlouholetá spolupracovnice Petra Muka knihu chválí slovy: „Kdo jiný by měl napsat knihu o Petru Mukovi než člověk, který mu stál poblíž už od oceánských začátků a byl tak po většinu jeho života k dispozici radou nejen v oblasti hudební. Kniha je napsaná s úctou a možná až s tatínkovským pochopením, čili s porozuměním i v situacích pro mnohé nestandardních a citlivých. Věřím, že kniha potěší všechny Mukovy příznivce. Petr, Karel i oni všichni si to zaslouží.“

Knihu se slevou 20 % zakoupíte do konce května přímo u vydavatele na  www.albatrosmedia.cz.

Prolistujte si ukázkovou kapitolu:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.