Přihlaste své nejlepší instruktory – nominovat mohou školy, žáci a firmy

pondělí 23. února 2015 ·

Praktické vyučování je nedílnou, někdy oblíbenou, jindy obávanou součástí vzdělávání na středních školách – od učilišť až po konzervatoře. Instruktor žákům předává nejen znalosti a dovednosti, ale také výrazně formuje jejich osobnost. Nejlepší instruktoři mohou být nyní nominováni na cenu, kterou v rámci projektu Pospolu vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání. Záštitu nad Cenou Pospolu pro instruktora ve firmě převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu.


Porota složená ze zástupců ministerstev, zaměstnavatelů a vedení projektu vybere nejzajímavější příklady toho, jak instruktor může ovlivnit výchovu a život mladých lidí. Součástí nominace proto musí být stručný příběh, z něhož bude patrné, pro jaké kvality je instruktor navrhován. Vybírat lze instruktora z libovolných oborů vzdělání, forma zdůvodnění nebo doporučení není stanovena. Přihlášky se uzavírají 20. března 2015, cena bude vyhlášena na závěrečné konferenci projektu Pospolu v květnu 2015.

„Oceněním chceme zviditelnit ty, kteří svou každodenní činností zajišťují odbornou přípravu mladé generace, ale také mnohdy rozhodujícím dílem přispívají k formování jejich osobnosti,“ říká Taťána Vencovská, manažerka projektu Pospolu.

Projekt Pospolu - Podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Realizuje ho Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, partnerem projektu je Národní ústav pro vzdělávání.

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE NA WWW.PROJEKTPOSPOLU.CZ.

 Tisková zpráva (410kB PDF)

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.