Lodě na dně oceánu

pondělí 1. prosince 2014 ·

Námořní záhady a katastrofy od středověku do současnosti

Lidé se od nepaměti pouštěli do souboje s mořem. Je těžké tomu uvěřit, ale za dvě tisíciletí mořeplavby ztratilo lidstvo tisíce civilních plavidel. Zpráva z pojišťovny Lloyd‘s říká, že i v současné době se potápí více než 100 velkých lodí ročně. Lodě klesají ke dnu bez ohledu na technický pokrok a zdokonalování konstrukčních prvků, navigace i systémů zvyšujících bezpečnost plavby.

A jaké jsou příčiny zkázy lodí? Které největší námořní katastrofy lidstvo zažilo? To vše naleznete v zajímavé a čtivě napsané knize Lodě na dně oceánu.


V knize naleznete:

  • zabijácké desatero
  • srážky lodí
  • nestabilita lodí
  • lidské chyby při navigaci
  • oheň na palubě
  • zločiny a pojišťovací podvody
  • lodě zmizelé beze stopy
  • požáry lodí kvůli pojistnému
  • přímý přenos ztroskotání
  • nejhorší česká tragédie na vodě
Doporučená cena 329 Kč. Knihu s 15% slevou zakoupíte na www.albatrosmedia.cz.


Ukázky stran:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.