Když učí ředitel Akademie ČTK

neděle 14. prosince 2014 ·

Studenti v pražském gymnáziu zažijí nezvyklou hodinu: za katedru se postaví Jiří Chrást, ředitel Akademie ČTK. V rámci kampaně CHCI UČIT představí práci novináře.

Kampaň CHCI UČIT zve do škol odborníky z nejrůznějších povolání, kteří mají možnost vyzkoušet si profesi učitele. Jako další nabídky využil ředitel Akademie ČTK Jiří Chrást. Studentům přiblíží práci novináře se zkušeností z vlastní praxe a v rámci mediální výchovy jim chce pomoci porozumět i hodnotám, které se za profesí skrývají. „Krédem naší agentury je spolehlivost, rychlost a nezávislost,“ říká.

V roli učitele se již představil bývalý i současný ministr školství, PR manažerka, chovatel ovcí, krajská radní pro školství či ředitel Člověka v tísni. Všichni se shodují, že příprava na hodinu zabere dost času a zaujmout dnešní žáky rozhodně není jednoduché. Vyzkoušejte si to i vy!

V rámci podzimního cyklu kampaně zveme novináře, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je stát před katedrou a až třiceti žáky. Stačí nás kontaktovat a my vám poskytneme veškerou podporu.

Jiří Chrást, ambasador kampaně CHCI UČIT, říká: „Dobrý novinář musí mít co sdělit, musí umět pracovat s fakty a musí mít schopnost vyjadřovat se srozumitelně. Je něco jiného, když člověk umí věci teoreticky a když je má podepřené praxí. I proto by do škol měli přicházet lidé z praxe, aby žákům přiblížili realitu povolání.“

Jiří Chrást se postaví před třídu v pondělí 15. 12. od 10:50 na gymnáziu Truhlářská v sextě.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.